Prize List

Prize List Of 2022-23
Class 1-A
GENERAL PROFICIENCY
1. Parnika Srivastava
2. Shatakshi Yaduvanshi

CLASS 1-B
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Shubhra Singh 1. Zooey Rai
2. Khirad Ansari

CLASS 1-D
GENERAL PROFICIENCY
1. Fatima Zunaira
2. Sinhayana Singh
3. Saumya Singh

CLASS 1-F
GENERAL PROFICIENCY
1. Navya Navodita

CLASS 2-A
GENERAL PROFICIENCY
1. Aradhya Verma
2. Aarna Tripathi

CLASS 2-B
GENERAL PROFICIENCY
1. Vaanya Chauhan
2. Ashvi Mishra

CLASS 2-C
GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Bhavini Rana 1. Bhavini Rana (Value Education)

CLASS 2-E
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Sanskriti Nishad 1. Akriti Khanna

1. Riddhima Gupta (Value Education)

2. Gayatri Singh(Value Education)


CLASS 2-F
GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Adrika Gupta Ilma Waseem (Value Education)
2. Ilma Waseem

CLASS 3-A
FULL ATTENDANCE
1. Aaradhya Sharma
2. Gauri Shukla
3. Somakshi Tiwari

CLASS 3-B
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Prisha Mishra 1. Anvi Priya
2. Kimaya Tandon
3. Adrisha Tiwari

CLASS 3-C
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Anvi Kesharwani 1. Aarya Bajpai 1. Sanvi Mukherjee (Value Education)
2. Ritika Jha
3. Sanvi Mukherjee

CLASS 3-D
GENERAL PROFICIENCY
1. Navya Goyal
2. Anviti Tripathi
3. Aarya Garg

CLASS 3-E
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Anvesha Verma 1. Aanya Agarwal
2. Shubhi Verma 2. Anika Kesharwani

CLASS 3-F
FULL ATTENDANCE
1. Fatima Haleema
2. Nandini Kumari
3. Aarna Upadhyay

CLASS 4-A
GENERAL PROFICIENCY
1. Shanaya Angel Dass
2. Samiksha Dwivedi

CLASS 4-B
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Aradhya Pandey 1. Iza Khan 1. Aishwarya Singh (Science)
2. Yushree Yadav 2. Shagun Singh

CLASS 4-C
GENERAL PROFICIENCY
1. Srishti Srivastava

CLASS 4-D
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Rishita Srivastava 1. Saanvi Rastogi

CLASS 4-E
FULL ATTENDANCE
1. Astha Kumari

CLASS 4-F
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Aadya Singh 1. Saesha Arora
2. Aditi Tiwari
3. Mantrasha Patel
4. Gaurika Mehta

CLASS 5-A
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Pavni Deepankar 1. Ayrah Aman
2. Anshika Singh 2. Anushri Verma
3. Bhavya Agrawal 3. Pavni Deepankar

CLASS 5-B
GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Riya Kanodia 1. Khushi Arora
2. Sahar Fareha

CLASS 5-C
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Aparajita Yadav 1. Shreya Pandit

CLASS 5-E
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Jayashree Dubey 1. Tavisha Govind
2. Angel Yadav 2. Vibhuti Madnani
3. Siyona Seal

CLASS 5-F
GENERAL PROFICIENCY
1. Vaibhavi Tiwari
2. Saumya Singh

CLASS 6-A
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Mahashweta Dwivedi 1. Shivya Deora (Biology)
2. Jiya Singh 2. Aakarsha (Sanskrit)
3. Ananya Tripathi
4. Trisha Tripathi

CLASS 6-B
GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Kavya Mitra 1. Shambhavi Kesarwani (General Knowledge)
2. Priyanshi Soni (General Knowledge)

CLASS 6-C
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Agrima Kushwaha 1. Ambu Singh 1. Nivedita Tyagi (Value Education)
2. Ashi Yadav 2. Mihika Yadav (Value Education)

CLASS 6-F
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Aanvika Tiwari 1. Saanvika Biju 1. Eyuvika Pandey (Biology)
2. Sudikksha Srivastava (Value Education)

CLASS 7-A
GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Shreya Raje Dwivedi 1. Yukti Mehrotra (Biology & SUPW)

CLASS 7-B
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Vaishnavi Singh 1. Darshita Kanaujia 1. Medha Mishra (Sanskrit)
2. Stuti Srivastava
3. Zarnaab Zehra

CLASS 7-C
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Zikra Akhtar 1. Zikra Akhtar

CLASS 7-D
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Akshara Agarwal 1. Anika Mishra
2. Faizeen Ansari 2. Darshana Singh
3. Alveena Zaki Chandel
4. Kanak Shukla
5. Shreya Ojha
6. Ramya Upadhyay

CLASS 7-E
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY
1. Shreya Chopra 1. Tanushri Raje
2. Adhishree Singh

CLASS 7-F
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Manya Chowdhary 1. Alisha Jaiswal (Sanskrit)
2. Akanksha Singh
3. Pragati Tiwari

CLASS 8-A
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Harshita Gautam 1. Twinkle Gupta (History & Civics, Biology)
2. Ayushi Gupta 2. Shinjni Tripathi (History & Civics, Biology)
3. Ridhima Purwar (Biology)

CLASS 8-B
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Aashita Srivastava 1. Bhuvi Pandey (Geography)
2. Samridhi Pal 2. Aashita Srivastava (Biology)
3. Era Mishra 3. Aadya Srivastava (Biology)
4. Vrinda Khanna 4. Era Mishra (Chemistry)
5. Gauri Dwivedi

CLASS 8-C
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Aishny Singh 1. Pankhudi Dubey (Sanskrit)
2. Vaishvi Yadav 2. Yuvika Nagar (Sanskrit)
3. Kavya Giri (Geography & Biology)
4. Hrishika Saxena (Physics)

CLASS 8-D
FULL ATTENDANCE GENERAL PROFICIENCY EXCELLENCE
1. Samriddhi Singh 1. Katyayni Jaiswal 1. Akriti Gupta (History)
2. Anushka Malik 2. Amy Sharma (Geography)

CLASS 8-E
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Hameezah Ahmad 1. Ananya Singh (Biology)
2. Shemonti Banerjee 2. Jhanvi Garg (Biology)
3. Abhavya Jaiswal
4. Shreyasi Mishra
5. Areeba Mehdi Rizvi

CLASS 8-F
FULL ATTENDANCE EXCELLENCE
1. Fatima Insharah 1. Priyasha Dixit (Geography)
2. Anushka Johorey 2. Saara Masood Fatmi (Biology)
3. Anshika Sharma 3. Gungun Kushwaha (Biology)
4. Irtiqa Vaqeel
5. Suhani Yadav
Prize List Of 2018-19
Prize List Of 2017-18
Prize List Of 2016-17
Prize List Of 2015-16
Prize List Of 2014-15
Prize List Of 2013-14